خبرنامه

شاهكار نظامی در جنوب

نویسنده:
هفتمین رزمایش مدافعان آسمان ولایت با نام «مدافعان آسمان ولایت۷» صبح دوشنبه ششم دی‌ماه با اعلام رمز «یا قمر بنی هاشم(ع)» در منطقه‌ی عمومی جنوب، جنوب‌ غرب و جنوب‌ شرق كشور آغاز شد و تا سه روز ادامه یافت....
هفتمین رزمایش مدافعان آسمان ولایت با نام «مدافعان آسمان ولایت۷» صبح دوشنبه ششم دی‌ماه با اعلام رمز «یا قمر بنی هاشم(ع)» در منطقه‌ی عمومی جنوب، جنوب‌ غرب و جنوب‌ شرق كشور آغاز شد و تا سه روز ادامه یافت.
هدف اولیه‌ی برگزاری این رزمایش ایجاد یكپارچگی، اقتدار و انسجام در شبكه‌ی پدافند هوایی توسط جوان‌ترین سازمان رزم نیروهای مسلح یعنی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
این رزمایش با هدف ایجاد هماهنگی بین عناصر عملیاتی پدافند هوایی (اعم از ارتش، سپاه و سایر نیروهای مسلح) گسترش و جابه‌جایی سریع انواع سامانه‌ها و تجهیزات شامل سامانه‌های راداری، موشكی، توپخانه‌ای و ارتباطی در كمترین زمان ممكن برگزار شد و در نخستین روز از رزمایش، ركورد جدیدی در جابه‌جایی‌ تاكتیكی نیروهای مسلح و سامانه‌های پدافندی به ثبت رسید.
در این رزمایش كه در نوع خود رزمایشی بزرگ، تخصصی و سراسری محسوب می‌شود، بیش از 17هزار نفر از پرسنل پایور و وظیفه به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم حضور داشتند و بخش وسیعی از منطقه‌ی جنوب كشور از ماهشهر تا چابهار و از اهواز و دزفول تا شیراز و كرمان و از چابهار به طرف دریای عمان و خلیج‌فارس در جزایر سه‌گانه تا مرزهای هوایی و دریایی كشور را در بر گرفت. در این رزمایش، قرارگاهی به نام حضرت علی‌اكبر(ع) پیش‌بینی و تشكیل شد كه در آن جوانانی با سن خدمتی زیر ۱۵ سال حضور داشتند تا فرصت یابند مرحله‌ی اجرا و آزمایش گرم (شلیك) را تجربه كنند....ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code